Home / ON-ICE training
Ferrax shop

 

New payment methods

 

Newsletter
Today is advising you

Ing. Jaromír Pytlík  deutsch

Tel.: +420 775 559 055
Skype status hockeytalent


 Mgr. Luboš Voříšek

Tel.: +420 734 200 909
Skype status hockeytalentacademy


For ITALY and SLOVENIEN camps

          Rok Pajic                      english, slovenian

Tel.: 602 325 955


For payments CZECH camps

CALL

+420 384 496 402

ACCELERATION & SKATING TEST - TELČ / 31. - 2.8.2020


No ratings. Art.No.: HTA1126 Product number: 2020-07-30
Testing ice hockey players on ice ...
Vendor
Discontinued product
ACCELERATION & SKATING TEST - TELČ / 31. - 2.8.2020
                       
                       

Testování bylo vždy součástí programu HTA a je samozřejmě i součástí těch nejlepších programů na světě - NHL, AHL CHL, USHL... Z historie testování v HTA je patrné, že hráči, kteří v nich uspěli dnes hrají vrcholový hokej a právě z toho důvodu jsme se ho rozhodli zařadit do programu. V tomto termínu jsou již hlavní letní campy za námi a proto bychom chtěli pozvat všechny hráče na HTA ALL STARS TEST camp 2019, přijeďte si užít krásný víkend, přijeďte si pro přesné, nezkreslené výsledky, dozvíte se jak na tom jste. ALL STARS TEST camp je speciálním campem Hockey Talent Academy kde Vám poradíme jaké máte rezervy a jak se zlepšovat. Výsledky budou zveřejněny pouze pro hráče a rodiče, kteří se tohoto campu zúčastní. Věříme, že přesné výsledky Vám dají chuť se neustále zlepšovat! Budeme se snažit hráče motivovat, povzbudit... Je důležité se nebát konfrontace - soutěžení a je důležité k tomu hráče vést. Vždyť samozřejmě být vynikající hokejista, může být i ten, který poctivě pracuje a sleduje špičku tak trochu z povzdálí... :-) 

DRAFT NHL – BRÁNA DO VELKÉHO HOKEJE A SEN KAŽDÉHO MLADÉHO HRÁČE

Už se to blíží. Také letos budou v červnu talentovaní hokejisté v očekávání, jak dopadnou na draftu. Tedy jaký tým zámořské National Hockey League si je vybere. Být  tzv. draftovaný do NHL je snem každého mladého hráče,  ale z mého pohledu jde pouze o vstupní bránu do velkého hokeje, která skýtá možnosti a perspektivu. Historie však ukázala, že v některých případech se perspektiva nenaplnila. 

JEDNIČKY DRAFTU NHL

Většina nejvýše draftovaných se prosadila. Hvězdami celé NHL se stali takoví hráči jako Alexandr Ovečkin (draft 2004), Sidney Crosby (2005), Patrick Kane (2007), Steven Stamkos (2008). Ale i „vítězové“ posledních dvou draftů Connor McDavid (2015) či Auston Matthews (2016), kteří navzdory svému mládí již zaujali ve svých týmech klíčové pozice. Očekávání „jedničky“ nenaplnil snad jen ruský útočník Nail Jakupov, draftovaný v roce 2012. Česko má dvě jedničky“. Roman Hamrlík (1992) odehrál v NHL té- měř 1400 utkání. Patrik Štefan zůstal stejně jako Jakupov za očekáváním. 

Ukázka testování u profesionálních hráčů

TESTOVÁNÍ PŘED DRAFTEM

Před samotným draftem hráči absolvují ještě tzv. NHL Draft Combine, obsahující nejen lékařskou prohlídku, zjištění tělesných parametrů, ale také fyzické i psychologické testy a na závěr též pohovory s kluby NHL. U tělesných parametrů se sleduje zejména výška, hmotnost, rozpětí paží, ale i procento tělesného tuku. Tipnete si, jaká je průměrná výška a hmotnost hráče NHL? Přibližně 186 centimetrů a 91 kilogramů. U pohybových dovedností se testují rychlostně-silové předpoklady ve Wingate testu, test aerobní vytrvalosti stanovením maximální spotřeby kyslíku (VO max), síla a silová vytrvalost se testují pomocí bench pressu s 70–80 procenty tělesné hmotnosti, hodnotí se také síla stisku rukou, výbušnost dolních končetin se měří skokem snožmo z místa do dálky a vertikálním výskokem, síla a silová vytrvalost horních končetin pak pomocí přítahů na hrazdě. Nechybí ani test rychlosti a agility, a to pomocí člunkového běhu a elektronické časomíry. Dále se při tomto testování využívá i FMS (Functional Movement Systems) - tato diagnostika slouží ke zjištění funkčních omezení, svalové nerovnováhy a tělesné asymetrie, případně i bolestivosti při pohybech.​

Každý chce uspět. Proto hráči věnují přípravě velkou pozornost. Nejeden z talentů si najímá kondiční specialisty se zaměřením na lední hokej. Pokud se podíváme do Čech, není výjimkou, že hráče trénují atleti, boxeři, vzpěrači, instruktoři fitness či dokonce sáňkaři. Nic proti, ale v tomto ohledu výrazně zaostáváme za světem, uplatňují se metody a postupy, které nezaručují progres na ledě. Na otázku, zda je kondiční trenér přítomný programu hráčů na ledě, ve většině případů zazní negativní odpověď. Tato důležitá zpětná vazba zcela chybí nebo je zprostředkovaná. Těžko pak může kondiční trenér reagovat na konkrétní potřeby či nedostatky hráče vyplývající ze hry. 

MODERNÍ KONDIČNÍ PŘÍPRAVA

Moderní kondiční příprava se neustále vyvíjí. O otázce „Na co se zaměřit?“ mohou rozhodovat výsledky elektronicky měřených testů. Na otázku „Jak trénovat?“ mohou odpovědět důmyslné tréninkové systémy pro rozvoj konkrétní pohybové schopnosti. O intenzitě cvičení, přesných parametrech či progresu mohou informovat moderní aplikace v telefonu. O skutečnosti „Kdy zařadit trénink a jaký typ?“ může rozhodovat systém pro řízení optimální intenzity a objemu sportovního tréninku, který pracuje na základě odezvy autonomního nervového systému a tepové frekvence. O opakováních může rozhodnout zařízení, které je schopné určit aktuální úroveň okysličení pracujícího svalu. Regeneraci může nastartovat a urychlit kryo- terapie, elektronická stimulace svalů, vibrační masáž či rolování. Je třeba si uvědomit, že kondice je stálou složkou každé herní činnosti a jejím hlavním ukazatelem je schopnost regenerace. I takové možnosti lze v současné době využít, stačí se o nové trendy v kondičním tréninku detailněji zajímat. Dlouhodobě se snažím ve své práci vycházet ze zkušeností a poznatků těch nejlepších kondičních trenérů, přesto jsem si jistý, že vše má svoje „pro a proti“ a nic není černobílé. 

TESTOVÁNÍ NA LEDĚ

V programu akademie pracujeme na rozvoji pohybových schopností a kondici tak, aby se výsledný efekt projevil na ledě. A to v provázanosti s technikou. Důležitým bodem je kontrola progresu testováním. Používá se mnoho testů mimo ledovou plochu, ty však pro hokej nemají velkou vypovídající schopnost. Proto je logicky nejlepší testování přímo na ledě. Zdálo by se, že propracovaný systém testování před samotným draftem nemá slitování a najde ty největší talenty a budoucí hvězdy. Při pohledu do výsledků testování jednotlivých disciplín při NHL Draft Combine posledních let v nich nenajdeme na předních místech moc hráčů, kteří dnes dominují. 

Proto vyvstává otázka: „Nebylo by lepší testovat tyto pohybové dovednosti specifickými testy na ledě?“ Myslím si, že tyto testy by vypovídaly daleko více o schopnostech hráčů. Třeba budoucích hvězd. Využijte této jedinečné možnosti.

                                                                            The author of the text is the Head Coach of the Academy 

                                                                             Der Autor des Textes ist der Cheftrainer der Akademie

                                                                           

 

Demonstration of skills transfer in the "first student" of our academy

Demonstration des Kompetenztransfers beim "ersten Studenten" unserer Akademie​   

 

Význam campu: ALL STARS TEST camp je speciálním campem Hockey Talent Academy na kterém Vám řekneme, jak na tom jste. Poradíme Vám, kde máte rezervy a jak se zlepšovat. Krásný závod v příjemné atmosféře, podrobné výsledky budou zveřejněny pouze pro hráče a rodiče, kteří se tohoto campu zúčastní, nebojí se konfrontace, chtějí znát svoje výsledky, možnosti... a hlavně mají chuť se neustále zlepšovat! Na závodníky čeká 10 výrazně inovovaných testů.

 

Camp includes: 8 hours ON-ICE, 2 hours OFF-ICE

Rozsah campu: 8 hodin výuky na ledě, 2 hodiny mimo led

The original jersey: Each camp participant will receive the original HTA retro jersey with his name and year of birth.If a player already has a jersey, he will receive another HTA gift item.

Die ursprüngliche jersey: Jeder Teilnehmer dieses Lagers wird als Geschenk ursprünglichen retro Trikot Hockey Talent Academy mit seinem Namen und der Nummer (Geburtsjahr) zu empfangen. Für den Fall, dass ein Spieler bereits ein Trikot, bekommt er eine weitere Geschenkartikel HTA.

 

Payment conditions: All camps in the Czech Republic are payable on the day of starting the camp without deposit. In case of not attending the camp and not apologizing in advance min. 1 month, it is necessary to pay a cancellation fee of 500 CZK. The camp organizer is not a VAT payer. The camp is required to login through our reservation system!

Zahlungsbedingungen: Alle Camps in der Tschechischen Republik sind am Tag der Camperöffnung ohne Vorauszahlung vor Ort zu bezahlen. Bei Nichtbesuch des Lagers und nicht vorheriger Entschuldigung min. 1 Monat ist eine Stornogebühr von 20 € zu zahlen. Der Veranstalter des Lagers ist kein Mehrwertsteuerzahler. Das Camp muss sich über unser Reservierungssystem anmelden!

 Price/preis : 159,60 € (there will be beautiful prizes, the winner wins all lessons in the season 2019 - 2020 for free in the minimum value of 40.000CZK!)

Place/Platz : ZS Telč , Taršova 157, Telč ( czech republic )

Hotel-Partner: Hotel ANTOŇ s.r.o., telefon: +420 774 026 200, e-mail: hokej@hotel-anton.cz

Camp schedule: Camp schedule will be sent by e-mail in advance (3 days before camp start)

Spielplan Camp: Camp Zeitplan wird auf die www.hockeytalent.cz voranzubringen und auch für alle E-Mail (drei Tage vor Beginn der Camp) gesendet werden.

 

Jaromir introduced a very good skating program for our team which leads to better effectiveness in movement, especially slides. I’m happy to see Jaromir’s own skating ability; it’s always better when the instructor impresses the players with his own presentation so much that they want to improve and skate as he does. I liked how Jaromir separated his own moves to shorter and basic elements of the skating which he then put back together in a most effective move. Even the best skaters from our team had a challenge with the difficult skating exercises which Jaromir first showed them before helping even our best skaters to get better. As a head coach I was really pleased with this cooperation and was really glad that Jaromir worked with our players in such a way. The players improved their skating thanks to the skating exercises he showed them and then they started work on their skating improvement by themselves when Jaromir was absent. It’s proof of a well done job.

                                                               Jeff Tomlinson
                                                               Canadian professional coach, Assistant Coach of German National Team

Jaromír stellte unserem Team ein sehr gutes Skating-Programm vor, das zu mehr Bewegungseffizienz und vor allem Schlupf führt. Ich war sehr fasziniert von den Skatingfähigkeiten von Jaromír. Es ist immer besser, wenn der Ausbilder den Spieler fesselt, indem er so viele Skatingübungen vorführt, dass er sich verbessern und wie er skaten möchte. Mir hat gefallen, wie Jaromir seine Bewegung in kürzere und grundlegende Skating-Elemente zerlegte, die er dann in der effektivsten Bewegung wieder zusammensetzte. Selbst die besten Skater stellten sich der Herausforderung der schweren Skating-Übungen, die Jaromir ihnen sorgfältig gezeigt hatte, und halfen den besten Skatern, noch besser zu werden. Als Mannschaftstrainer freute ich mich über die Zusammenarbeit und war sehr froh, dass Jaromir so mit den Spielern zusammengearbeitet hat. Dank der effektiven Übungen, die Jaromír ihnen zeigte, verbesserten sich die Spieler und arbeiteten anschließend selbständig am Skaten, wenn Jaromír nicht anwesend war, was immer ein Zeichen für eine gute Arbeit ist.

                                                            Jeff Tomlinson
                                                            Kanadischer Berufstrainer, Co-Trainer der deutschen Nationalmannschaft

 

 


HTA GÄSTE - Jaroslav Pouzar (NHL - Edmonton Oilers), Michal Rozsíval (NHL - New York Rangers, Phoenix Coyotes), Marek Malík (NHL - New Your Rangers, Tampa Bay Ligtning), Jan Marek (Sparta Praha, KHL - Metallurg Magnitogorsk), Michal Řepík (Lev Praha), Petr Hubáček (HC Vítkovice), Aleš Kotalík (NHL - Buffalo Sabres), Milan Bartovič (Slovan Bratislava), Rok Pajič (reprezentant Slovinska), Zdeněk Ondřej (Bílí tygři Liberec, Moeller Pardubice), Petr Šachl (Bílí tygři LIberec, Moeller Pardubice), Ville Makella, Arttu Pirainen, Ville Kurikka (všichni Karpat Oulu), Martin Altrichter (Slavia Praha, Zlín), Robert Slipčenko (Slavia Praha), Lukáš Sáblík (Energie Karlovy Vary), Tomáš Konečný (cyklistika, stáj T-Mobile) či instuktoři Libor Macháň (Takewondo), Drahomír Verbický (bojové sporty) a další...

 

 www.htavideo.com  

 


jpprifil

The project Hockey Talent Academy, focusing on teaching hockey skills, was established in 2006 by Jaromír Pytlik (*15.03.1973). It is not only using the newest technological methods and trends for training but also looking at habits of movement throughout all categories which it then seeks to improve by means of a targeted program. Professional players from the highest European leagues, including players with experience from NHL, have been through the training programme but mostly it focuses on young talented players with potential.The Hockey Talent Academy offers a specialized training programme targeted towards a player‘s development between the age of 5 to 14 years no matter what team he or she plays for. It creates for them optimal conditions for further development, organizes for them targeted lessons for all hockey skills, and provides multi-day training camps, games and tournaments. The project pursues through testing the design of an individual training plan in respect of specific skills, fitness, tactics and the wider development of a player‘s personality. A part of the program is advisory work in nutrition, training equipment recommendations and health care. During the past 10 years over 7000 players have been through HTA in Czech Republic, Italy, Germany, Poland, Slovakia and Slovenia. Not only professional and trained coaches participated in our training but also former top players, many of whom went through NHL or European leagues.

 

Das Projekt der Hockey Talent Academy wurde 2006 von Trainer Jaromír Pytlík (* 15. März 1973) gegründet, der sich auf die Vermittlung von Hockeyfähigkeiten spezialisiert hat. Er nutzt nicht nur die neuesten technologischen Methoden und Trends für das Training, sondern untersucht auch die Bewegungsgewohnheiten von Spielern verschiedener Kategorien, die er anschließend mit einem gezielten Trainingsprogramm verbessert. Sein Trainingsprogramm wurde von professionellen Hockeyspielern der höchsten europäischen Wettkämpfe besucht, einschließlich Spielern mit Erfahrung aus der NHL in Übersee, ist jedoch hauptsächlich auf junge talentierte Spieler mit Potenzial spezialisiert.Die Hockey Talent Academy bietet ein spezielles Trainingsprogramm an, das darauf abzielt, einen Spieler unabhängig von der Clubmitgliedschaft im Alter von fünf bis 14 Jahren zu entwickeln. Es schafft die bestmöglichen Voraussetzungen für ihre Weiterentwicklung und organisiert Kurse, die sich auf alle Hockeyfähigkeiten, mehrtägigen Trainingslager, Spiele oder Turniere konzentrieren. Das Projekt befasst sich auch mit der Erprobung des Entwurfs eines individuellen Plans in Bezug auf individuelle Fähigkeiten, Fitness, Taktik, aber auch die allgemeine Entwicklung der Persönlichkeit des Spielers.Das Programm umfasst auch Beratung im Bereich Ernährung, Empfehlung von Sportgeräten oder Gesundheitsfürsorge. In zehn Jahren hat HTA siebentausend Spieler in der Tschechischen Republik, Italien, Deutschland, Polen, der Slowakei und Slowenien hinter sich gelassen. Die Trainings werden von professionellen und studierten Trainern besucht, aber auch von ehemaligen Top-Hockeyspielern, von denen viele die NHL in Übersee oder europäische Wettkämpfe bestanden haben.

 

Write Product Review
No review available for this item.

Kontakty:

Komplexní informace  

Lukáš Hanzák

english, deutsch 

Tel.: +420  702 131 647

hanzak@hockeytalent.cz

Trenéři - náplň tréninků, rozdělení do kursů, skupin

Ing. Jaromír Pytlík

Tel.: +420 775 559 055 

Skype: hockeytalent,  pytlik@ferrax.eu

Účtárna - informace o platbách

Lenka Mihalová

Tel.: +420 775 590 049

Skype: ferrax.uctarna, mihalova@ferrax.eu