INFORMACE
Lukáš Hanzák
czech, english, deutsch
Tel.: +420 702 131 647
Denisa Pytlíková
info@hockeytalent.cz
TRÉNINK
Ing. Jaromír Pytlík
czech, deutsch
Tel.: +420 775 559 055
Skype: hockeytalent
pytlik@ferrax.eu
SLOVINSKO, ITÁLIE
Rok Pajič
english, slovenian
Tel.: +420 602 325 955
Skype: hockeytalentacademy
pajic@hockeytalent.cz
Informace o platbách
Lenka Mihalová
+420 775 590 049
Fax: +420 384 496 402
Skype: ferrax.uctarna
mihalova@ferrax.eu
THE BEST TECHNIQUE SKATING - TELČ / 23. - 25.5.2025
Žádné hodnocení. Kód: HTA2115 Produktové číslo: 2025-05-23
KDO JE NEJRYCHLEJŠÍM NEBO NEJLEPŠÍM BRUSLAŘEM NHL?
Má se za to, že hokej je nejrychlejším kolektivním sportem na světě. Takže nejen mnoho odborníků, možná ještě více fanoušků hledá odpověď na otázku, kdo je nejrychlejším nebo nejlepším bruslařem NHL. Hokejovému bruslení se věnuji několik let, ale jednoznačnou odpověď nemám. Zjistil jsem totiž, že při vyřčení slovních spojení „nejrychlejší bruslař, nejlepší bruslař“ má každý asi jiné představy. Odpovědi se hledají prostřednictvím specializovaných testů, srovnávacích analýz či dovednostních soutěží. Jedna taková proběhla při lednovém Utkání hvězd NHL v Los Angeles. Viděli jsme mnoho zajímavých a divácky atraktivních soutěží, ale startuje v nich pouze zlomek hráčů z NHL. Říká se, že nejlépe bruslí Finové nebo Švédi, tvrdost v osobních soubojích mají Kanaďané či Američané, šikovné ruce Rusové. Já to tak nevidím. Nemám oblíbenou zemi či tým, ke kterým vzhlížím, nemyslím si, že je dobré kopírovat nějakou cestu, byť vypadá sebelépe. Dívám se na to, jak to dělají ti „nejlepší z nejlepších“, a z toho se snažím ve svých trénincích vycházet. Musite to umět naučit konkrétního hráče a i z tohoto důvodu prezentujeme výhradně naši vlastní práci. Pěkně o tom mluvit umí dnes kde kdo...
Líbí se mi bruslení Connora McDavida, „ruce“ Patricka Kanea, střela Patrika Laineho, osobní soubo- je v podání Sidneyho Crosbyho nebo úspěšnost v koncovce Alexandra Ovečkina. Co na tom, že je každý jiné národnosti. Pokud se zaměříme na bruslení, v minulosti zanechali výraznou stopu Mike Gartner, Wayne Gretzky, Paul Coffey, Sergej Fjodorov, nyní na ně navazují hráči s komplexními bruslařskými dovednostmi, jakými jsou Crosby, Ovečkin, Kane či mladíci, kteří posunuli bruslařské dovednosti a rychlost ještě na vyšší úroveň - Connor McDavid, Jack Eichel nebo Dylan Larkin. Symbolicky jsem začal výčet dlouhodobým držitelem rekordu v soutěži „nejrychlejší bruslař NHL“ a skončil mladíkem, který tento Gartnerův rekord v loňském roce překonal.
Hokejové bruslení chápeme jako komplexní dovednost, při níž hráči při svém pohybu ve hře reagují na vývoj situace a pohyb všech hráčů na ledě, čímž se dostávají do časoprostorového, ale i tělesného tlaku. Tomu pak přizpůsobují své bruslení. Každá situace je jedinečná, a proto se jedná o velmi rozmanitý soubor bruslařských dovedností. Bruslení tudíž nelze chápat izolovaně, ale v provázanosti s herním myšlením a rozhodováním v závislosti na vývoji hry, s místem, ve kterém se hráč pohybuje. Právě tento mix zvládnutých dovedností dělá z výborných bruslařů výjimečné hráče.
Pokud se zaměříme pouze na bruslení a měřitelné věci, je třeba se zamyslet nad otázkou: Co dělá nejrychlejší bruslaře skutečně těmi nejrychlejšími? Maximální nebo také koncová rychlost či spíše výbušné zrychlení? A není to náhodou kombinace obojího? Lze analyzovat zejména zrychlení a maximální rychlost, někdy také uváděnou jako koncovou. Když porovnáme tyto dva parametry, generální manažeři, odborníci, scouti a trenéři kladou větší důraz na hbitost a zrychlení. Typickými představiteli bruslařů s vysokou maximální rychlostí jsou Carl Hagelin, Andrew Cogliano nebo Nathan MacKinnon, jedny z nejvýraznějších zrychlení mají Ovečkin, McDavid, Erik Karlsson či Taylor Hall, kteří výrazně nezaostávají ani v maximální rychlosti a tato kombinace je dělá ještě nebezpečnějšími. Pokud však chceme opravdu porovnávat a znát jednotlivé parametry bruslení, musíme je pečlivě otestovat v rovných podmínkách a zde jsem jednoznačně pro elektronicky měřené specializované testy, které rozdělují bruslařské dovednosti na menší části. Díky tomu z nich lze řadu věcí vyčíst.
Ukázka z HTA Test Campu
A právě proto, kdybych si mohl od každého hráče něco vybrat, bych volil jednotlivé části takto: efektivní přímou jízdu od Jacka Eichela, oblouk a zrychlení v něm od Connora McDavida, klamavý pohyb v otevřeném bruslařském kroku, jaký umí Sidney Crosby, bruslení na malém prostoru se změnou směrů jako Patrick Kane, bruslení vzad, které předvádí Duncan Keith, hlad po kotouči a start na něj, jako má Alexandr Ovečkin, reakce v přechodech Erika Karlssona nebo laterální pohyb po modré Mikea Greena. Říkáte si „hraje se ale s pukem“, co když budeme hodnotit pohyb s vedením kotouče, není bruslení spojené s vedením kotouče ještě důležitější parametr než pohyb bez něj?
autorem textu je hlavní trenér akademie
Význam campu: Hokejové bruslení je jednou z nejobtížnějších činností, vyžaduje dlouhou dobu nácviku a jeho zvládnutí je závislé na množství různých činitelů. Kvalitní hráč součastnosti je přímo závislý na vynikajícím zvládnutí všech bruslařských dovedností. Hokejové bruslení vytváří základ pro všechny další činnosti a jeho zvládnutí podmiňuje dosaženou úroveň technických i taktických dovedností. Jedná se o tu nejmodernější a nejpropracovanější výuku bruslení, kterou můžete absolvovat! Nově nabízíme campy i pro starší ročníky. Tento program je primárně určen pro ročíky 2006 - 2019.
Rozsah campu: 8 tréninkových jednotek na ledě, 2 utkání SPEED HOCKEY LEAGUE, 2 OFFICE
Originální dres: Každý účastník hlavních campů obdrží jako dárek jeden originální dres Hockey Talent Academy pro sezónu 2024/25 se svým jménem a číslem (ročník narození) na prvním campu, na který je přihlášen. Dres je zámořského stylu, bez reklam, je doplněn moderním střihem inspirovaným posledním mistrovstvím světa. Na dresu je v kombinaci hned několika vysoce kvalitních materiálů - dva druhy síťovaného materiálu zajišťující dokonalou ventilaci a pružnost, dominantní a silný 3D úplet na ramenou s hlubotiskem a zcela nový materiál na těle dresu s efektní vazbou. Letos přicházíme s další novinkou, standartně používáme místo čísel ročníky, aby trenéři znali věk hráče 07, 08, 09, letos dojde ke změně a číslo bude v hokejovější podobě 2007-70, 2008-80, 2009-90, s 2010 již problém není - 10, 2011-11 atd. Dres s vlastním jménem obdrží všichni účastníci na svém prvním campu. Dresy pro nás vyvinula značka FERRAX.
Platební podmínky: Všechny campy v ČR jsou bez zálohy splatné na místě v den zahájení campu. V případě neúčasti na campu a neomluvení se v předstihu min. 1 měsíc, je nutné uhradit storno poplatek (viz. storno poplatky). Organizátor campu není plátce DPH. Na camp je nutné přihlášení přes náš rezervační systém!
Místo konání: Hockey Talent Center Telč
Generální partner pro ubytování: Hotel ANTOŇ s.r.o., telefon: +420 774 026 200, e-mail: hokej@hotel-anton.cz
Harmonogram campu: Harmonogram campu bude s předstihem zaslán e-mailem (3 dny před začátkem campu).
"Jaromír představil našemu týmu velmi dobrý bruslařský program, který vede k větší efektivitě pohybu a zejména skluzu. Velmi mne zaujaly bruslařské schopnosti Jaromíra, vždy je lepší. když instruktor zaujme demonstrací bruslařských cvičení hráče natolik, že se chtějí zlepšit a bruslit jako on. Líbilo se mi, jak Jaromír rozfázoval svůj pohyb na kratší a základní prvky bruslení, které následně složil opět dohromady v nejefektivnější možný pohyb. I ti nejlepší bruslaři čelili výzvě těžkých bruslařských cvičení, které jim Jaromír pečlivě demonstroval, což pomohlo i nejlepším bruslařům k tomu, aby se stali ještě lepšími. Jako trenér týmu, jsem byl spoluprací potěšen a byl opravdu rád, že Jaromír pracoval s hráči takovým způsobem. Hráči se díky efektivním cvikům, které jim Jaromír ukázal zlepšovali a následně na bruslení pracovali i samostatně, když Jaromír zrovna nebyl přítomen, to je vždy znamením dobře odvedené práce."
Jeff Tomlinson, kanadský profesionální trenér, asistent národního týmu Německa
Jako hosté byli v minulosti na výuce HTA přítomni takové hvězdy jako Jaroslav Pouzar (NHL - Edmonton Oilers), Michal Rozsíval (NHL - New York Rangers, Phoenix Coyotes), Marek Malík (NHL - New Your Rangers, Tampa Bay Ligtning), Jan Marek (Sparta Praha, KHL - Metallurg Magnitogorsk), Michal Řepík (Lev Praha), Petr Hubáček (HC Vítkovice), Aleš Kotalík (NHL - Buffalo Sabres), Milan Bartovič (Slovan Bratislava), Rok Pajič (reprezentant Slovinska), Zdeněk Ondřej (Bílí tygři Liberec, Moeller Pardubice), Petr Šachl (Bílí tygři LIberec, Moeller Pardubice), Ville Makella, Arttu Pirainen, Ville Kurikka (všichni Karpat Oulu), Martin Altrichter (Slavia Praha, Zlín), Robert Slipčenko (Slavia Praha), Lukáš Sáblík (Energie Karlovy Vary), Tomáš Konečný (cyklistika, stáj T-Mobile) či instuktoři Libor Macháň (Takewondo), Drahomír Verbický (bojové sporty) a další...
Projekt Hockey Talent Academy založil v roce 2006 trenér Jaromír Pytlík (*15. března 1973), který se specializuje na výuku hokejových dovedností. K tréninku používá nejen nejnovější technologické metody a trendy, ale také zkoumá pohybové návyky hráčů různých kategorií, které následně cíleným tréninkovým programem zdokonaluje. Jeho tréninkovým programem prošli profesionální hokejisté nejvyšších evropských soutěží, včetně hráčů se zkušenostmi ze zámořské NHL, specializuje se však zejména na mladé talentované hráče s potenciálem.
Hockey Talent Academy nabízí specializovaný tréninkový program zaměřený na rozvoj hráče bez ohledu na klubovou příslušnost od pěti do 14 let věku. Vytváří jim co nejoptimálnější podmínky pro další rozvoj, organizuje pro ně výuky zaměřené na všechny hokejové dovednosti, vícedenní tréninkové kempy, utkání či turnaje. Projekt se zabývá i testováním s návrhem individuálního plánu z hlediska jednotlivých dovedností, kondice, taktiky, ale i celkového rozvoje osobnosti hráče. Součástí programu je i poradenská činnost v oblasti výživy, doporučení sportovního vybavení nebo zdravotní péče. Za deset let prošlo HTA v Česku, v Itálii, v Německu, v Polsku, na Slovensku a ve Slovinsku před sedm tisíc hráčů a hráček. Na trénincích se podílí odborní a studovaní trenéři, ale také bývalí špičkoví hokejisté, mnozí prošli zámořskou NHL či evropskými soutěžemi.