Domů / CZECH REPUBLIC
NABÍDKA

 

 

Nové platební metody

 

Odběr novinek
Dnes Vám radí

INFORMACE

Lukáš Hanzák

czech, english, deutsch

Tel.: +420 702 131 647 


Denisa Pytlíková  

info@hockeytalent.cz


TRÉNINK

Ing. Jaromír Pytlík

czech, deutsch

Tel.: +420 775 559 055
Skype: hockeytalent
pytlik@ferrax.eu


SLOVINSKO, ITÁLIE

Rok Pajič

english, slovenian

Tel.: +420 602 325 955
Skype: hockeytalentacademy

pajic@hockeytalent.cz


Informace o platbách

Lenka Mihalová

+420 775 590 049

Fax: +420 384 496 402

Skype: ferrax.uctarna

mihalova@ferrax.eu


Zastupování hráčů

HOCKEY SENSE, GAME INTELLIGENCE - TELČ / 28. -30.6.2024


Žádné hodnocení. Kód: HTA2092 Produktové číslo: 2024-06-28
Nejmodernější a nejpropracovanější metodika nácviku hokejových dovedností..
Výrobce: Hockey Talent Academy CZHockey Talent Academy CZ
Produkt již není v prodeji
HOCKEY SENSE, GAME INTELLIGENCE - TELČ / 28. -30.6.2024

 

V tomto campu se v minulosti zdokonaloval také nejrychlejší bruslař letošní sezóny NHL Martin Nečas! Dvanáctka Draftu NHL 2017 strávila v našich výukových programech více než 1000 hodin a v intenzivním kontaktu s akademií zůstává dodnes, kdy se mezi sezónami v zámoří připravuje i v Telči. Více jak čtrnáctiletá spolupráce, která zahrnovala také campy HOCKEY SENSE, GAME INTELLIGENCE, vynesla Martinovi nejvyšší vyvinutou rychlost mezi všemi bruslaři kanadsko-americké NHL v sezóně 2021/2022.

 

Většina odborníků sledujících dění v hokeji se shodne, že nejlepší hokejisté v historii této kolektivní hry byli zvláštní, neboť dokázali být ve hře dva kroky před ostatními. Měli geniální hokejový smysl, což je výrazně oddělovalo od ostatních. Pokud budete hledat v historii nejúspěšnější hráče, zjistíte, že právě tento prvek byl pro všechny nepostradatelný. 

Výraz „hockey sense“ by se dal volně přeložit jako smysl pro hokej nebo herní myšlení či inteligence. A i když se tento výraz špatně definuje, je to jedna z věcí, kterou na lede ihned poznáte. Pro většinu je hokejové myšlení jen velice těžko uchopitelná dovednost. Lidé jsou přesvědčeni, že hráči hokejový smysl buď mají, nebo ne. Přikládají tuto dovednost vrozené dispozici. Proto tvrdí, že Wayne Gretzky (nejúspešnejší hokejista všech dob) se s uměním předvídat a číst hru narodil. Jenže… Po přečtení jeho autobiografie nabudete dojmu, že jeho geniální hokejový smysl se „dostavil“ spíše z posedlosti pro každý detail hry. Byl spíše výsledkem velmi intenzivní a rozmanité hry, která v něm utvořila základ pro geniální herní myšlení, kterým „Great One“ tak uchvátil. 

HOCKEY SENSE LZE OVLIVNIT

Pokud o hráči řekneme, že má výborné herní myšlení, znamená to, že umí číst hru, předvídá, co se stane na ledě, umí reagovat na vzniklou situaci a úspěšně ji vyřešit. Jinak se to dá ve sportovní terminologii nazvat „být ve správný čas na správném místě“ nebo to můžeme také vyjádřit slovy „mít přirozený cit pro hru“. Základním předpokladem je výborně ovládat hokejové dovednosti a umět je uplatnit ve hře. Když se podíváte na hru hráčů, kterou předvádí Jonathan Toews a Patrick Kane (oba Chicago Blackhawks), Sidney Crosby (Pittsburgh Penguins), Nicklas Bäckström (Washington Capitals) či mladík Connor McDavid (Edmonton Oilers) poznáte, že mají mnohem lepší herní inteligenci než ostatní. Je znásobena i vyšším rozvojem motorických dovedností, což zkracuje reakční čas, a rozhodování je tak mnohem jednodušší. „Hockey sense“ se nesprávně charakterizuje jako soubor schopností, které nelze ovlivnit. Hokejisté se však s mimořádným hokejovým smyslem nerodí, je to dovednost, kterou lze výrazně ovlivnit. Všichni se shodují na faktu, že je to velmi důležitá součást hokeje. Proč tedy netrávíme více času vylepšováním této klíčové dovednosti? Nabízí se jednoduchá odpověď: Málokdo ví, jak na to. Existují odborníci a specializovaní trenéři, kteří se rozvojem herního myšlení zabývají. 

KREATIVITA, INTELIGENCE A TO DALŠÍ

Hráč musí v konkrétní herní situaci dělat ve společném souladu několik věcí najednou: číst hru (předvídat), rozpoznat vzor herní situace, rychle se rozhodnout o výběru řešení a efektivně jej realizovat. To vše je úzce spjaté s psychickými procesy, které musí proběhnout ve zlomku vteřiny. Tuto dovednost ovlivňují herní zkušenosti, periferní vidění, prostorová orientace, vcítění se do herní situace, intuice. Kreativita a umění se správně a rychle rozhodnout pro konkrétní řešení a učinit jej, jsou pro hru samotnou klíčové. Je třeba si uvědomit, že hokej je kolektivní sport, kde rozhoduje přihrávka, neboť hru výrazně zrychluje. Právě proto jsou hráči s vysokou herní inteligencí a uměním přihrát ceněni, jsou konstruktéry, režiséry hry. Nejvyšším stupněm „hráčství“ je umění ovlivnit hru takovým způsobem, že tým dominuje a vítězí. 

JAK NA TO?

A jak se postupuje při zdokonalování herního myšlení? Na začátku je nutné poznat silné a slabé stránky konkrétního hráče, jeho herní návyky, správně určit možnosti zlepšení zejména v oblasti dovedností a rozvoje pohybových schopností. Na základe takové vstupní analýzy se poté tvoří program rozvoje herní inteligence hráče ve vztahu k jeho možnostem. Uvedu jednoduché příklady: pokud je hráč velmi dobrý a rychlý bruslař, mel by mít snahu této přednosti co nejvíce využít, tedy být přímočarý, pronikat volným prostorem, nechodit přes hráče. Naopak pokud hráč má velmi šikovné ruce, dokonalou přihrávku a není tak rychlý, jeho hra bude založena spíše na rychlé kombinaci. Je řada zaručených způsobu, jak rozvíjet herní inteligenci, jedním z nejlepších, který mám ověřen praxí, je získat herní zkušenosti. Není tajemstvím, že ti nejlepší hráči hodně hráli a absolvovali velké množství utkání, nejlépe na různých postech a mnohdy i s rozdílnými rolemi v různých týmech. Dalším prostředkem, který se hodně využívá v tréninku, je hra na malém prostoru. Hokejistu nejvíce formují hry s proměnlivými podmínkami, na které musí hráči reagovat. 

A LZE TO I „ODKOUKAT“

Velmi důležitá je korekce, právě proto ti nejlepší využívají specialisty, kteří poskytují dokonalou zpětnou vazbu z utkání prostřednictvím videoanalýzy. Ta pečlivě sleduje hráče ve všech činnostech – zejména v pohybu, při střelbě, při vhazování, v situacích jeden proti jednomu, v herních kombinacích, v defenzivní činnosti. K rozvoji herního myšlení pomůže i sledováníutkání, třeba v televizi. Skvělý způsob, jak zdokonalit hokejové myšlení, je navštívit videogalerii NHL a pracovat s tlačítkem pauzy. Sledujte ty nejlepší, jak se chovají v konkrétních situacích, a učte se od nich. Mít výborný „hockey sense“ znamená být o krok před ostatními. A nezapomeňte na fakt, že tajemství úspěšné hry těch nejlepších hokejových hráčů a brankářů začíná i končí v hlavě.

autorem textu je hlavní trenér akademie

 

Význam campu: Jedním z nejuznávanějších znaků při vyhledávání perspektivních hráčů scouty je "HOCKEY SENSE". V kombinaci s dovednostní stránkou je hokejové myšlení to, co odděluje ty opravdu nejlepší od ostatních. Hokejisté se nerodí s mimořádným hokejovým smyslem, je to naučená dovednost, kterou můžete výrazně ovlivnit i Vy!

"Neexistuje rychlost, která by mohla soupeřit s rychlostí myšlenky." 

Důležité je ovládat hokejové dovednosti, ale podstatné je tyto dovednosti umět uplatnit a použít ve hře. Právě tento camp učí všechny hráče bez rozdílu věku hernímu myšlení, intuic, smyslu pro kombinaci v časoprostorovém presu. Efektivní forma výuky herních cvičení na malém prostoru je znásobena výrazným kondičním významem tohoto tréninku. Cvičení vychází z amerického a kanadského tréninkového programu. Nově nabízíme campy i pro starší ročníky. Tento program je primárně určen pro ročníky U6 - U20. 

Cena campu: 5 490 Kč

Rozsah campu: 8 hodin výuky na ledě, 2 hodiny mimo led

Součástí programu je i SPEED HOCKEY LEAGUE!

Originální dres: Každý účastník tohoto campu obdrží jako dárek originální dres Hockey Talent Academy pro sezónu 2023/2024 se svým jménem a číslem (ročník narození). Představujeme Vám zbrusu nové dresy pro campy HTA 2023/2024. Dres je zámořského stylu, bez reklam, je doplněn moderním střihem inspirovaným posledním mistrovstvím světa. Na dresu je v kombinaci hned několika vysoce kvalitních materiálů - dva druhy síťovaného materiálu zajišťující dokonalou ventilaci a pružnost, dominantní a silný 3D úplet na ramenou s hlubotiskem a zcela nový materiál na těle dresu s efektní vazbou. Přicházíme s další novinkou, standartně používáme místo čísel ročníky, aby trenéři znali věk hráče 07, 08, 09, letos dojde ke změně a číslo bude v hokejovější podobě 2007-70, 2008-80, 2009-90, s 2010 již problém není - 10, 2011-11 atd. Dres s vlastním jménem obdrží každý účastník na svém prvním campu. Dresy pro nás vyvinula značka FERRAX. 

Platební podmínky: Všechny campy v ČR jsou bez zálohy splatné na místě v den zahájení campu. V případě neúčasti na campu a neomluvení se v předstihu min. 1 měsíc, je nutné uhradit storno poplatek (viz. storno poplatky). Organizátor campu není plátce DPH. Na camp je nutné přihlášení přes náš rezervační systém!

Místo konání: Hockey Talent Center Telč

Generální partner pro ubytování: Hotel ANTOŇ s.r.o., telefon: +420 774 026 200, e-mail: hokej@hotel-anton.cz

Harmonogram campu: Harmonogram campu bude s předstihem zaslán e-mailem (3 dny před začátkem campu).

Ukázka transferu dovedností u "prvního studenta" naší akademie   

"Jaromír představil našemu týmu velmi dobrý bruslařský program, který vede k větší efektivitě pohybu a zejména skluzu.  Velmi mne zaujaly bruslařské schopnosti Jaromíra, vždy je lepší. když instruktor zaujme demonstrací bruslařských cvičení hráče natolik, že se chtějí zlepšit a bruslit jako on. Líbilo se mi, jak Jaromír rozfázoval svůj pohyb na kratší a základní prvky bruslení, které následně složil opět dohromady v nejefektivnější možný pohyb. I ti nejlepší bruslaři čelili výzvě těžkých bruslařských cvičení, které jim Jaromír pečlivě demonstroval, což pomohlo i nejlepším bruslařům k tomu, aby se stali ještě lepšími. Jako trenér týmu, jsem byl spoluprací potěšen a byl opravdu rád, že Jaromír pracoval s hráči takovým způsobem. Hráči se díky efektivním cvikům, které jim Jaromír ukázal zlepšovali a následně na bruslení pracovali i samostatně, když Jaromír zrovna nebyl přítomen, to je vždy znamením dobře odvedené práce."

Jeff Tomlinson, kanadský profesionální trenér, asistent národního týmu Německa


Jako hosté byli v minulosti na výuce HTA přítomni takové hvězdy jako Jaroslav Pouzar (NHL - Edmonton Oilers), Michal Rozsíval (NHL - New York Rangers, Phoenix Coyotes), Marek Malík (NHL - New Your Rangers, Tampa Bay Ligtning), Jan Marek (Sparta Praha, KHL - Metallurg Magnitogorsk), Michal Řepík (Lev Praha), Petr Hubáček (HC Vítkovice), Aleš Kotalík (NHL - Buffalo Sabres), Milan Bartovič (Slovan Bratislava), Rok Pajič (reprezentant Slovinska), Zdeněk Ondřej (Bílí tygři Liberec, Moeller Pardubice), Petr Šachl (Bílí tygři LIberec, Moeller Pardubice), Ville Makella, Arttu Pirainen, Ville Kurikka (všichni Karpat Oulu), Martin Altrichter (Slavia Praha, Zlín), Robert Slipčenko (Slavia Praha), Lukáš Sáblík (Energie Karlovy Vary), Tomáš Konečný (cyklistika, stáj T-Mobile) či instuktoři Libor Macháň (Takewondo), Drahomír Verbický (bojové sporty) a další... 

Chcete se dozvědět jak efektivně trénovat? - www.htavideo.com  


jpprifilProjekt Hockey Talent Academy založil v roce 2006 trenér Jaromír Pytlík (*15. března 1973), který se specializuje na výuku hokejových dovedností. K tréninku používá nejen nejnovější technologické metody a trendy, ale také zkoumá pohybové návyky hráčů různých kategorií, které následně cíleným tréninkovým programem zdokonaluje. Jeho tréninkovým programem prošli profesionální hokejisté nejvyšších evropských soutěží, včetně hráčů se zkušenostmi ze zámořské NHL, specializuje se však zejména na mladé talentované hráče s potenciálem.

Hockey Talent Academy nabízí specializovaný tréninkový program zaměřený na rozvoj hráče bez ohledu na klubovou příslušnost od pěti do 14 let věku. Vytváří jim co nejoptimálnější podmínky pro další rozvoj, organizuje pro ně výuky zaměřené na všechny hokejové dovednosti, vícedenní tréninkové kempy, utkání či turnaje. Projekt se zabývá i testováním s návrhem individuálního plánu z hlediska jednotlivých dovedností, kondice, taktiky, ale i celkového rozvoje osobnosti hráče. Součástí programu je i poradenská činnost v oblasti výživy, doporučení sportovního vybavení nebo zdravotní péče.  Za deset let prošlo HTA v Česku, v Itálii, v Německu, v Polsku, na Slovensku a ve Slovinsku před sedm tisíc hráčů a hráček. Na trénincích se podílí odborní a studovaní trenéři, ale také bývalí špičkoví hokejisté, mnozí prošli zámořskou NHL či evropskými soutěžemi.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.

Kontakty

INFORMACE
 

Valerie Hlinovská

Tel.: +420 774 724 243

hlinovska@hockeytalent.cz

SPORTOVNÍ ÚSEK
hlavní trenér

Jan Radosta

Tel.: +420 702 131 647

radosta@hockeytalent.cz

AUTOR PROJEKTU
metodik, hlavní trenér

Ing. Jaromír Pytlík

Tel.: +420 775 559 055

pytlik@ferrax.eu